Motor a převodovka Fuso Canter
Úvod - Produkty - Varianty motorů

Varianty motorů

Originální napájecí zdroje. S vnitřními kvalitami, které přesvědčují.

FUSO CANTER

Tři ekonomické kategorie výkonu představované 3litrovými čtyřválcovými motory jsou připraveny poskytovat efektivní službu: jejich společnou vlastností je zlepšená křivka točivého momentu při nízkých otáčkách motoru za jakékoli jízdní situace a motorová brzda jako standard. Motor v modelu Eco Hybrid doplňuje elektromotor, který podporuje spalovací motor při rozjezdu a během akcelerace.

96kW motor (130 k) nabízí zdravou základnu pro vaši společnost.

110kW motor (150 k) kombinuje hospodárný chod s dobrou tažnou silou a citlivostí. V modelu Eco Hybrid kombinace s 40kW elektromotorem snižuje spotřebu paliva na výjimečně nízkou úroveň.

129kW vysoce výkonný motor (175 k) zaručuje, že váš 3,5t, 6,5t 4×4, 7,5t nebo 8,55t Canter má více než dostatek výkonu pro vypořádání se i s těmi nejnáročnějšími požadavky.

Třída 96 kW (130 k)

FUSO CANTER
 • Třetí nejvýkonnější motor v řadě
 • Dostupný v 3,5 tunovém segmentu
 • S recirkulací výfukových plynů a filtrem pevných částic vznětového motoru

Vůz Canter v této výkonové kategorii je vybaven systémem řízení emisí tvořeným recirkulací výfukových plynů (EGR) a filtrem pevných částic (DPF). Tento systém šetří hmotnost a provozní náklady, zatímco zvyšuje užitečné zatížení.

96kW (130k) motor nabízí značně zvýšený výkon spojený se sníženými otáčkami. Točivý moment 300 Nm je k dispozici mezi 1300 a 3000 ot/min.

Optimalizovaný systém pohonu se standardně dodává s pětistupňovou manuální převodovku nebo s automatizovanou převodovkou DUONIC vybavenou dvojitou spojkou, která ve spojení s režimem Eco zaručuje významně sníženou spotřebu ve srovnání s předchozím modelem.

Třída 110 kW (150 k)

FUSO CANTER
 • Druhý nejvýkonnější motor v řadě
 • V modelu Canter Eco Hybrid spolupracuje s elektromotorem, aby dosáhl mimořádné nízkých hodnot emisí.
 • Je dostupný ve všech hmotnostních kategoriích.
 • Technologie řízení emisí v 3,5 a 6tunových modelech: EGR a DPF
 • Technologie řízení emisí vozů nad 6,5 tuny: EGR, DPF a SCR

Tento motor kombinuje hospodárný provoz s dobrou tažnou silou a citlivostí (vysokým točivým momentem 370 Nm v širokém rozsahu otáček motoru), což podtrhuje výhody koncepce produktů Canter. Ve spojení s nadstandardní automatizovanou převodovkou DUONIC s dvojitou spojkou a standardní funkcí Idle Start/Stop (ISS) lze dosáhnout významných snížení spotřeby paliva.

Také ve třídě 110 kW (150 k) optimalizovaný systém pohonu, ať už ve spojení s pětistupňovou manuální převodovku nebo automatizovanou převodovkou DUONIC s dvojitou spojkou zaručuje v režimu Eco významně sníženou spotřebu ve srovnání s předchozím modelem.

Vůz Canter splňující normu Euro 5b+ (do 6,0 t) nebo Euro VI (nad 6,5 t) je vybaven bezúdržbovým systémem pro řízení emisí i ve výkonové kategorii 110 kW (150 k). Tento systém je kombinací recirkulace výfukových plynů (EGR) a uzavřeného filtru pevných částic vznětového motoru (DPF), doplněný o systém BlueTec 6 SCR v modelech 6,5/7,5 t a 8,55 t.

110kW motor ve voze Canter Eco Hybrid

FUSO CANTER

V modelu Eco Hybrid jsou výkonné motory splňující normu Euro VI podporovány 40kW elektromotorem, který poskytuje točivý moment 200 Nm. Elektrický motor čerpá svou energii při rozjezdu a akceleraci z 2kWh lithium-iontové baterie, do níž se ukládá energie generovaná během brzdění, která se pak používá k pohonu elektromotoru při rozjezdu a akceleraci. Spolu se standardní funkcí Idle Start/Stop (ISS) a automatizovanou převodovkou DUONIC s dvojitou spojkou to může snížit spotřebu paliva vozu Canter Eco Hybrid až o 23 % – a snížit i emise CO2. Díky nižší spotřebě paliva se vám během pouhých několika let vrátí vyšší pořizovací náklady.

Třída 129 kW (175 k)

FUSO CANTER
 • Nejvýkonnější motor v řadě
 • Je k dipozici v segmentech 3,5, 6,5, 7,5 a 8,55 t
 • Technologie řízení emisí v 3,5tunových modelech: EGR a DPF
 • Technologie řízení emisí vozů nad 6,5 tuny: EGR a DPF a SCR

Vysoce výkonné motory maximalizují výkon, zatímco minimalizují spotřebu. Pokud jsou zkombinovány s automatizovanou převodovkou DUONIC s dvojitou spojkou, spotřebu je možné ve skutečnosti ještě více snížit.

Canter 3C18 s motorem o výkonu 129 kW (175 k) – špičkový výkon v 3.5tunovém segmentu. Důsledně hospodárný vůz díky nízké spotřebě i při vyšších průměrných rychlostech. A přitom vás nenutí ke kompromisům, pokud jde o užitečné zatížení.

129kW (175k) motor v segmentech 7,5 a 8,55 t využívá technologii BlueTec 6. Kombinace systémů SCR a EGR (recirkulace výfukových plynů) vede k nižší spotřebě aditiva AdBlue. Nádrž na AdBlue o objemu 12 litrů je zkonstruována tak, aby vám umožnila jízdu dlouhou až 4000 kilometrů. Displej na palubní desce poskytuje informace o aktuálním množství kapaliny.